Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /NDK_2014/libraries/joomla/application/application.php on line 481

Warning: Declaration of K2ControllerItem::display() should be compatible with JController::display($cachable = false, $urlparams = false) in /NDK_2014/components/com_k2/controllers/item.php on line 18

Warning: Declaration of TableK2Category::load($oid = NULL) should be compatible with JTable::load($keys = NULL, $reset = true) in /NDK_2014/administrator/components/com_k2/tables/k2category.php on line 36

Warning: Declaration of JParameter::loadSetupFile($path) should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /NDK_2014/libraries/joomla/html/parameter.php on line 388

Warning: Creating default object from empty value in /NDK_2014/components/com_k2/models/item.php on line 534

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /NDK_2014/components/com_k2/models/item.php on line 612

Warning: Creating default object from empty value in /NDK_2014/components/com_k2/models/item.php on line 534

Warning: Creating default object from empty value in /NDK_2014/components/com_k2/models/item.php on line 534
wydrukuj strone
Saturday, 12 August 2017 15:00

Music Fort Festiwal

Autor 

Dla każdego coś dobrego, czyli różne gatunki muzyczne na jednej scenie.12 sierpnia na dziedzińcu FORTU WODNEGO zagrały zespoły reprezentujące bardzo różne gatunki muzyczne. Od rock, poprzez havy metal, reggae, aż po hip – hop. To była  prawdziwa muzyczna mieszanka wybuchowa! Na scenie pojawił się, między innymi:  NOBO, DJ ELEMENT, KLESZCZU & DINO, POP MARLEJ, Z.B.U.K.U, oraz gościnnie czeski zespół Kofe-in.

Jako pierwszy, zaraz po rozpoczęciu, wystąpił nyski duet Loku&Linek, wykonujący muzykę z gatunku hip-hop.  Zaraz po Loku&Linek przyszedł czas na  ciężkie rockowe brzmienia. Jako kolejny zaprezentował się Black Mirror.  Chłopaki dali z siebie wszystko i zagrali wspaniały koncert, na który od dłuższego czasu czekali ich fani. Następnie na scenie pojawił się wrocławski zespół NOBO, reprezentujący wrocławską scenę rocka alternatywnego. Cały koncert był naprawdę fenomenalny, zespół jak zwykle dzięki swojej otwartości miał wspaniały kontakt z publicznością. Po zespole NOBO przyszedł czas na cieplejsze rytmy i zespół Pop Marlej wykonujący muzykę z gatunku reggae. Dla wielu fanów takich rytmów,  ich koncert był idealnym wstępem do festiwalu, gdyż miasto rozbrzmiało muzyką reggae, co zdecydowanie zachęcało do przyjścia do fortu i wprawiało wszystkich w fantastyczny nastrój. Bardzo ciekawym akcentem tegorocznego festiwalu był występ pop-rockowej grupy KOFE-IN z Czech. Kleszcz&Dino zaserwowali nam swoje freak show na które przybyła rzesza fanów z pomalowanymi twarzami na wzór swoich idoli. Kleszcz & DiNO to przykład dość nietypowej kooperacji. Artystów dzieli wiek, doświadczenie, środowisko. Łączy muzyka. Kleszcz jest raperem ze świata undergroundu. Jak zwykle wspaniałe show dała nasza amatorska grupa Harmonia w Chaosie tańcząca breakdance. Gwiazda tegorocznego festiwalu był Z.B.U.K.U, któremu na scenie towarzyszyli Czeski i DJ Element. Kto był, ten wie, jakie rytmy rozgrzały publiczność zgromadzoną w Forcie Wodnym.

 

 

MUSIC FORT FESTIWAL

12.08.2017 I FORT WODNY NAD BIELAWKĄ  ul. Powstańców Śląskich I wstęp wolny

 

DJ Element

DJ Element, właściwie Łukasz Błaszczuk (ur. 10 kwietnia 1983 w Nysie) - polski scratcher. Wraz z Mikee'm i Pablo APG od 2000r. jest współzałożycielem hip-hopowej grupy Apogeum Squad.

DJ Element stworzył scratche dla takich artystów jak np. : Mikke & Pablo (APG), Bulek & Dos, Chada, Collegium Elemente, Dejw, Klechu & Neko (ELWTR), Fu, Fugol, Gramatura, Jopel & Komar, Klif & Arkanoid (Loonatigz), Kultura Lub Bunt, Marian Wielkopolski, Nullo, Pork, Szad (Trzeci Wymiar), Z.B.U.K.U, ZW Projekt  i wielu innych.

W 2010r. ukazał się "Projekt 30 Mixtape" stworzony przez warszawskiego rapera Fu (obecnie członka RaggaBang) i DJ'a Elementa, który zajął się skreczami i mixem całego albumu. Na płycie znajdują się remiksy kawałków z ostatnich dwóch albumów rapera pt. "Krew i Dusza" oraz "Retrospekcje" oraz nigdzie wcześniej niepublikowane utwory.

DJ Element wraz z DJ'em HWR dnia 15 lutego 2013r. zaprezentowali swój pierwszy wspólny mixtape pt. "Double Trouble" którego premiera odbyła w nyskim Jack Club'ie. Double Trouble to oldschoolowe rapowe kawałki, klubowe bangery, polski rap, drum’n'bass, reggae, dancehall czy świeże klubowe brzmienie, jakim jest trap music. Duża ilość autorskich blendów, cutów, elementy beat jugglingu, czyli wszystko to, co utożsamia się z wizytówką prawdziwego DJ’a.

 W 2015r. DJ Element wspierał dwie trasy koncertowe. Pierwszą z nich była trasa koncertowa promująca najnowszy album opolskiego rapera Zbuka pt. "Życie Szalonym Życiem". Natomiast podczas drugiej edycji trasy pt. "Spragnieni Lata" wspierał duet Marika & L.U.C. Podczas tej trasy artyści zaprezentowali materiały ze swoich najnowszych albumów, czyli „Marika Elektronicznie” oraz „REFlekcje”.

 

POP MARLEJ

Opolski zespół Pop Marlej wydał swój debiutancki minialbum nakładem wydawnictwa Lou Rocked Boys. Jego oficjalna premiera odbyła się 8 maja podczas koncertu w klubie Eliksir w Opolu. EPka zawiera 5 utworów i jest jednocześnie zapowiedzią pełnowymiarowej płyty, której można będzie posłuchać już jesienią 2015 roku.

Zespół Pop Marlej powstał w 2009 roku w Opolu. Muzycy tej formacji pochodzą z różnych miast województwa opolskiego. Związani wcześniej z takimi zespołami jak Rzeźnia, Treesland, Negril, 740 milionów oddechów, spotkali się na wspólnym jam session, które stało się początkiem funkcjonowania zespołu.

„Każdy z nas przyniósł ze sobą własny styl oraz często skrajnie różne doświadczenia i zamiłowania muzyczne” – mówi nam Radek Held, wokalista i frontman zespołu. „Nasza obecnie sześcioosobowa załoga cały czas szlifuje swoje umiejętności i rozwija się muzycznie. Gramy koncerty w kraju i zagranicą, jednocześnie staramy się zachować dystans do tego co robimy, a gramy …bo lubimy!”

Epka ukazała się nakładem wydawnictwa Lou Roked Boys współpracującego z takimi artystami jak: Big Cyc, Kamil Bednarek, Enej czy Mesajah. Zwiastuje ona zarazem nadejście pełnowymiarowej płyty, która ukaże się w połowie października 2015 roku. 

KOFE-IN

Zespół pop-rockowy Kofe-in został stworzony w 2006 roku, a trzy lata później zadebiutował w przestrzeni publicznej. Teledyski Kofe-IN wielokrotnie odnosił sukcesy na listach przebojów telewizji czeskiej (pomarańczowy, Medusa i in.) i TV Ocko. Zespół w lecie 2013 roku nagrał trzeci album, „Wielkie nieba”, który został opublikowany w listopadzie tego samego roku. We wrześniu 2013 roku, opublikowane video do utworu „Moje wielkie nieba”. 

NOBO

Zespół Nobo powstał w lipcu 2014 roku we Wrocławiu. Jest reprezentantem wrocławskiej sceny rocka alternatywnego. W skład zespołu wchodzą muzycy tworzący wcześniej projekty takie jak: Out of Body Experience, Balsam, Ode to Venus czy Rentgen.
 
W marcu 2016 roku ukazała się płyta EP zespołu Nobo pod tym samym tytułem. W tym roku zespół planuje wydanie Long Play’a. Nobo aktualnie jest w trakcie ustalania trasy promującej krążek i cały dotychczasowy dorobek zespołu. 
 
Nobo istnieje aby przedstawić pewną historię. Historię człowieka o pseudonimie Bodo. Bodo jest, żyje a zapisy z jego życia i jego pamiętników tworzą wszystkie utwory. Historia Bodo działa się i będzie nadal pisana przez Nobo.

KLESZCZ & DINO

Kleszcz & DiNO to przykład dość nietypowej kooperacji. Artystów dzieli wiek, doświadczenie, środowisko. Łączy muzyka. Kleszcz jest raperem ze świata undergroundu. DiNO ma już za to na koncie m.in. złotą płytę za "Rekontakt" Pokahontaz. Panowie postanowili połączyć siły i stworzyć wspólnie album eksperymentalny.

Kleszcz – śląski raper (ur. w Tarnowskich Górach), były członek MaxFloLabu, rocznik '88. Swoją przygodę z rapem rozpoczął w wieku 14 lat, pisząc pierwsze teksty i nagrywając własnym sumptem pierwsze utwory. Początki jego kariery to lokalny skład Eref Crew. Następnie razem 
z poznanym w 2004 r. producentem Stahem zawiązuje kolektyw Znak Zapytania. Kolejne lata to czas intensywnej pracy nad formą 
i produkcja wielu nagrań, z których niestety większość nie wychodzi na światło dzienne. W 2010 r. w podziemiu ukazuje się nagrany wspólnie z bratem Sitem album zatytułowany SIŁA RAŻENIA. Materiał zostaje niezwykle ciepło przyjęty przez lokalnych pasjonatów rapu. Owocuje to coraz większą liczbą lokalnie granych koncertów, nowymi znajomościami i propozycjami. Momentem przełomowym okazuje się być rok 2013, kiedy Kleszcz zostaje członkiem inicjatywy MaxFloLab. Na kanale MaxFloRecTV pojawia się wyprodukowany przez Staha album YRAM YRACZ. W pochodzących z niego utworach słychać inspiracje nie tylko rapem, ale także bluesem, rockiem, ragga czy poezją śpiewaną. To niehermetyczne podejście do muzyki okazuje się być zarówno wyznacznikiem stylu Kleszcza, jak i odpowiedzią na oczekiwania jego fanów. Artysta zbiera wiele pozytywnych opinii i komentarzy, a jeden z jego numerów, „Czary mary” w krótkim czasie zyskuje sporą, jak na rapera undergroundowego, popularność. Pod koniec roku 2014 MaxFlo podejmuje decyzję o transferze artysty z MaxFloLabu do MaxFloRec.

DiNO - śląski producent, dorastający na osiedlu Literatów w Gliwicach. W dzieciństwie marzył aby słuchać kaset z własnymi nagraniami. Swoją przygodę z muzyką zaczął od momentu, gdy dostał klawisze. Zakłada wtedy pierwsze zespoły, których członkowie przekonani 
o swoim niespotykanym talencie "udawali, że potrafią grać". Siłą rzeczy wzrasta rola muzyki w jego życiu, a słucha niemal wszystkiego: od Michaela Jacksona, przez Run DMC, po Metallikę. Prodigy wyznacza trajektorię jego muzycznej drogi i zachęca do szukania nietypowych rozwiązań, ale wpływ na jego twórczość ma również fakt, że już teraz słucha drum'n'bassu czy UK Garage, gatunków, które do Polski dotrą dopiero za jakieś dziesięć lat. Jako producent stosunkowo późno daje się namówić na hip-hop. Tym gatunkiem "zaraża" go DJ Totenton, ucząc pracy z wokalem i przelewając na niego swoje muzyczne upodobania. DiNO kształci się w kierunku informatycznym, a resztę czasu poświęca na produkcję i rozwijanie muzycznego warsztatu. Jako młody producent organizuje konkurs na najlepszy wokal nagrany do własnego bitu. W zabawie bierze udział GrubSon, dzięki czemu o wydarzeniu i samym producencie robi się głośno w środowisku 
hip-hopowym. DiNO szybko zostaje okrzyknięty jednym z najciekawszych producentów ostatnich lat. Współpracuje z Rahimem i Skorupem, ale też z weteranami spoza Śląska, np. Pezetem czy Ostrym. Ważny dla artysty okazuje się być rok 2010. Wtedy dostaje propozycję dołączenia do grona artystów wydawnictwa muzycznego MaxFloRec, którą bez wahania przyjmuje. W marcu tego roku na rynek trafiają PODRÓŻE PO AMPLITUDZIE, pierwszy solowy krążek Rahima z wyprodukowanymi przez DiNA utworami: "Darkside" i "Ciii". 9 miesięcy później pojawia się druga solowa płyta Rahima, AMPLIFIKACJA. DiNO odpowiada na niej za tytułową "Amplifikację", "OTC" i remix "Ciii". DiNO zostaje współproducentem drugiej płyty grupy Pokahontaz. Gliwicki artysta staje się bardzo zapracowanym człowiekiem, a zwieńczeniem jego prac jest słynny REKONTAKT. Album trafia na półki sklepowe w październiku 2012 roku, a w maju 2013 roku Fokus 
z Rahimem odbierają za niego złotą płytę. DiNO jednak nie osiada na laurach i, idąc za ciosem, udziela się na krążkach pozostałych artystów mikołowskiego wydawnictwa. Jego nieprzyzwoicie tłuste bity znajdujemy m.in. na wydanych w 2013 roku: WSPANIAŁYM WIDOKU NA NIC INTERESUJĄCEGO Buki ("Cyferblatów wichura" z gościnnym udziałem Rahima), BYKU Bu (numer "Nim powrócę"), PIĘKNEJ POGODZIE Skorupa ("Świata ciekawość", do którego powstało swojskie wideo czy "Wampiry i upiory").

 

Z.B.U.K.U

Z.B.U.K.U (prywatnie Michał Buczek) - polski raper pochodzący z Prudnika. Zasłynął na scenie gościnnym występem na płycie Chady „Jeden z Was” w utworze „Tego nie da się naprawić”, w którym według krytyków wypadł bardzo korzystnie. 

Młody wykonawca zwrócił uwagę Chady grając żywiołowy koncert na imprezie „Hip Hop Opole B4 Party” w 2011 roku. Po tej imprezie Chada zaprosił Z.B.U.K.A na wspólną trasę koncertową, co zaowocowało zaproszeniem prudnickiego rapera na album „Jeden z Was”.

Kilka miesięcy później po premierze płyty Chady ukazał się solowy numer Z.B.U.K.A pt. „Witam Cię w Polsce” oparty na instrumentalnej wersji utworu Kno „Doin Alright" z płyty „SouthernUnderground” CunninLynguists. Singiel prudnickiego rapera został zobrazowany teledyskiem. Klip w krótkim czasie został wyświetlony kilka milionów razy na portalu YouTube, dzięki czemu Z.B.U.K.U zyskał grono nowych słuchaczy.

Popularność młodego rapera i jego niewątpliwy talent zaowocowały zaproszeniem na płytę producencką Donatana „Równonoc”. Album sprzedawał się wyśmienicie i w krótkim czasie po premierze zyskał tytuł podwójnej platyny. Z.B.U.K.U pojawił się na nim w utworze „Zew” razem z innymi, wschodzącymi gwiazdami polskiego rapu – Sitkiem oraz B.R.O. Pojawił się również gościnnie na piątej części legendarnej składanki KODEX. W utworze "Most Wanted" wystąpił razem z Jopelem, Hukosem, Cirą i Bezczelem. 

W międzyczasie młody raper zagrał kilkanaście koncertów oraz wystąpił we Wrocławiu grając suport przed amerykańską gwiazdą AZ, a tażek przed Termanology i Lil Fame’m ze składu M.O.P.

W marcu 2013 roku Z.B.U.K.U oficjalnie dołączył do wytwórni Step Records. Nakładem opolskiego labelu ukazał się solowy album rapera o tytule „Że Życie Ma Sens”. Raper zdecydował się okroić listę gości do minimum, przez co na krążku „Że życie ma sens” słyszymy prywatnie dobranych znajomych od Zbuka – Rovera, Bezczela, LeszkaJedenStąd, Bonsona, Jopla i Eftera. Za muzyczną stronę płyty odpowiada Poszwixxx, Bob Air, Młody MD, DNA, PBH, Karaś, Eljot, KPSN, Novy i Udar. Rok po premierze album uzyskał status Złotej Płyty, czyniąc tym samym ZBUKA najmłodszym raperem, który zdobył złoto za debiut fonograficzny.

6 grudnia 2014 roku pojawiło się kolejne solo prudnickiego rapera. "Życie Szalonym Życiem" to naturalny krok po pierwszym, świetnie przyjętym albumie "Że Życie Ma Sens". Po mocno klasycznie brzmiącym pierwszym albumie, "Życie Szalonym Życiem" to płyta pełna eksperymentów i utworów, w których młody raper udowadnia swój talent, jednocześnie podbijając kolejne słupki popularności. Album promowały teledyski nakręcone podczas zagranicznych podróży artysty (Czechy, Tajlandia, Hiszpania). Wydawnictwo dotarło do 8 miejsca zestawienia OLiS. Obecnie posiada status Platynowej Płyty.  

Aktualnie artysta zapowiada swój kolejny album "W drodze po nieśmiertelność". Krążek zapowiadają m.in. single "Nie mogło być lepiej" oraz "Pijemy Szampana", gdzie gościnnie pojawił się Sztoss. W międzyczasie prudnicki raper pojawił się na składance Step Records "Rap Najlepszej Marki vol. 2". Jego utwór "Łap Marzenia" spotkał się ze świetnym odbiorem fanów i liczy sobie już niespełna 10 milionów odsłon na portalu YouTube. "W drodze po nieśmiertelność" pojawi się w sklepach muzycznych 9 grudnia 2016. 

Ponadto na  scenie pojawią się świetni debiutanci : Loku i Linek, Black Mirror oraz Szymon Butor z zespołem.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /NDK_2014/components/com_k2/templates/default/item.php on line 250
Nyski Dom Kultury

Zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty kulturalnej.

 

Ostatnie wpisy Nyski Dom Kultury

Podobne wpisy