Warning: Illegal string offset 'style' in /NDK_2014/libraries/joomla/application/module/helper.php on line 200

Warning: Illegal string offset 'style' in /NDK_2014/libraries/joomla/application/module/helper.php on line 209

Warning: Illegal string offset 'style' in /NDK_2014/libraries/joomla/application/module/helper.php on line 200

Warning: Illegal string offset 'style' in /NDK_2014/libraries/joomla/application/module/helper.php on line 209

Warning: A non-numeric value encountered in /NDK_2014/templates/fashionlife/XTC/XTC_library.php on line 351

Warning: A non-numeric value encountered in /NDK_2014/templates/fashionlife/XTC/XTC_library.php on line 351

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /NDK_2014/libraries/joomla/application/application.php on line 481

Warning: Declaration of K2ControllerItem::display() should be compatible with JController::display($cachable = false, $urlparams = false) in /NDK_2014/components/com_k2/controllers/item.php on line 18

Warning: Declaration of TableK2Category::load($oid = NULL) should be compatible with JTable::load($keys = NULL, $reset = true) in /NDK_2014/administrator/components/com_k2/tables/k2category.php on line 36

Warning: Declaration of JParameter::loadSetupFile($path) should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /NDK_2014/libraries/joomla/html/parameter.php on line 388

Warning: Creating default object from empty value in /NDK_2014/components/com_k2/models/item.php on line 534

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /NDK_2014/components/com_k2/models/item.php on line 612

Warning: Creating default object from empty value in /NDK_2014/components/com_k2/models/item.php on line 534

Warning: Creating default object from empty value in /NDK_2014/components/com_k2/models/item.php on line 534

Warning: Creating default object from empty value in /NDK_2014/components/com_k2/models/item.php on line 534

Warning: Creating default object from empty value in /NDK_2014/components/com_k2/models/item.php on line 534

Warning: Creating default object from empty value in /NDK_2014/components/com_k2/models/item.php on line 534
Saturday, 07 Luty 2015 18:00

XVIII Gala Trytona Nyskiego

Autor 

7 lutego br. w Nyskim Domu Kultury odbędzie się uroczysta gala Trytona Nyskiego. To już XVIII edycja tej imprezy.

XVIII Gala Trytona Nyskiego

07.02.2015,  18.00 / sala widowiskowa Nyskiego Domu Kultury / bilety: parter i balkon - 10 PLN

XVIII Gala Trytona Nyskiego przechodzi do historii. Było ciekawie, sentymentalnie, a wieczór umilili młodzi artyści z Nysy, kto wie – może w przyszłości laureaci tej prestiżowej nagrody?

Sobotni wieczór rozpoczął się od krótkich występów wychowanków Nyskiego Studia Piosenki. Dariusz Orłowski przyzwyczaił nas do tego, że jego uczniowie zawsze prezentują wysoki poziom. Oficjalną część ceremonii rozpoczęli prowadzący galę – Kamila Kopeć oraz Artur Pieczarka. Tradycyjnie przed ogłoszeniem wyników, poprzez prezentacje video - mogliśmy poznać nominowanych i ich zasługi dla Gminy Nysa. W tym roku do finału dostali się: Cezary Pryga, Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Chorobą Nowotworową  „Mówimy NIEboRAKOWI”, Stowarzyszenie „I love Nysa”, Stowarzyszenie  „RAZEM DLA NIWNICY” oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Opolskiego  Oddział Rejonowy w Nysie. Wcześniej minutą ciszy uczczono pamięć śp. Krystyny Wroniewicz, laureatki Trytona Nyskiego za rok 2013, wieloletniego pracownika Nyskiego Domu Kultury, wspaniałego animatora kultury.  

Jury nie miało łatwego zadania, a każdy z nominowanych miał duże szanse na wygraną. Ostatecznie statuetka powędrowała do Stowarzyszenia I Love Nysa, od lat dumnie promującego nasze miasto i to pod własną marką. Nagrodę z rąk Burmistrza Nysy, Kordiana Kolbiarza odebrał prezes Stowarzyszenia – Wojciech Zimmerman, w towarzystwie kilku swoich najbliższych współpracowników. Mamy nadzieję, że I Love Nysa jeszcze nie raz zaproponuje ciekawe pomysły dla mieszkańców Nysy. Po chwili dla fotoreporterów i przerwy na przygotowanie sceny – gmach NDK wypełniła muzyka Gospel. Wszytko za sprawą Nysa Gospel Choir, o którym coraz głośniej w Polsce. Studenci Jazzu na PWSZ w Nysie udowodnili, że to gospel to najpogodniejszy z gatunków muzycznych. XVIII galę Trytona Nyskiego zakończył bankiet w foyer i rozmowy oczywiście na temat tegorocznej gali oraz rozwoju naszego miasta.   

galeria zdjęć (fot. Andrzej Babiński) 

JoomlaXTC Easy Image Gallery module - Tryton 2015

  


7 lutego br. w Nyskim Domu Kultury odbędzie się uroczysta gala Trytona Nyskiego za rok 2014. To już XVIII edycja tej imprezy. Kandydatury można zgłaszać do 15 stycznia 2015 r.

Podczas uroczystej gali w sali widowiskowej Nyskiego Domu Kultury oprócz ceremonii wręczenia nagrody, usłyszymy koncert w wykonaniu "Nysa Gospel Choir" pod dyrekcją Piotra Barona z Instytutu Jazzu PWSZ w Nysie.

Nagroda Trytona Nyskiego uchwałą Rady Miejskiej nr XXVIII/412/08  z dnia  18 grudnia 2008r. przyznawana jest za szczególne osiągnięcia, na płaszczyznach takich jak: kultura, sport,  edukacja,  promocja, przedsiębiorczość, działalność na rzecz społeczności lokalnej oraz działalność charytatywna.  Statuetką Trytona Nyskiego będzie uhonorowana tylko jedna osoba, a to prestiżowe wyróżnienie otrzymać  tylko raz. Wyłonienia  pięciu  nominowanych  i wyboru laureata  dokona  Kapituła Trytona  Nyskiego.

Laureat  zostaje uhonorowany statuetką „Trytona Nyskiego”,  pozostali nominowani  wyróżnieni zostaną dyplomem. Propozycje kandydatur do statuetki „Trytona Nyskiego”  mogą składać: pełnoletni mieszkańcy Gminy Nysa, organizacje, związki,  stowarzyszenia, towarzystwa, firmy, zakłady pracy, instytucje, radni Rady Miejskiej w Nysie, sołtysi, Rady Sołeckie.

W dniu 20 stycznia 2015 r. podczas posiedzenia kapituły Trytona Nyskiego w wyniku głosownia nominacje otrzymali: Cezary Pryga  (Prezes Nyskiej Formacji Obronno - Taktycznej,   instruktor  sztuk walki), Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Chorobą Nowotworową w Nysie  „Mówimy NIEboRAKOWI”, Stowarzyszenie „I love Nysa”, Stowarzyszenie  „RAZEM DLA NIWNICY”, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Opolskiego  Oddział Rejonowy w Nysie.   

czytaj więcej na stronie UM w Nysie...

KUP BILET ONLINE 

Uwaga: sprzedaż biletów w kasie Nyskiego Domu Kultury rozpocznie się 14 stycznia 2015 r. Dystrybujcą zaproszeń dla osób nominowanych zajmuje się organizator - Udząd Miejski w Nysie.

Tryton Nyski 2015

Jak było w roku 2014?

Wnioski z propozycjami kandydatur można przesyłać pocztą na adres Urzędu Miejskiego w Nysie ul. Kolejowa 15, drogą e-mail na adres: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  lub składając wniosek do urny wystawionej:

- w  holu (parter)  Urzędu Miejskiego  w  Nysie ul. Kolejowa 15,
- w  czytelni Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Nysie ul. Sukiennicza 2,
- w  punkcie informacji  turystycznej w Bastionie św. Jadwigi ul. Piastowska 19  

w  terminie  do  15 stycznia  2015 roku.


Wniosek o przyznanie wyróżnienia powinien zawierać:

a)    dane o kandydacie – imię i nazwisko,

b)    uzasadnienie wniosku

c)    adres lub siedzibę wnioskodawcy oraz podpis zgłaszającego. 

Wnioski  będą wyłożone przy urnach, w punkcie informacyjnym Urzędu Miejskiego w Nysie oraz dostępne na stronie internetowej Urzędu www.nysa.pl > link

Zgłoszenia kandydatów nie spełniające w/w  wymogów nie będą brane pod uwagę. Ilość zgłoszeń na danego kandydata nie ma wpływu na nominację oraz wybór laureata "Trytona  Nyskiego". 

Organizator – Urząd Miejski w Nysie

fot. UM Nysa


Nysa Gospel Choir – chór działający przy Instytucie Jazzu PWSZ w Nysie. Założycielem i kierownikiem chóru jest prof. dr hab. Piotr Baron. Chór składa się zarówno z wokalistów – chórzystów, solistów oraz z zespołu instrumentalnego. Opiekę techniczną sprawują studenci realizacji dźwięku pod kierunkiem swoich wykładowców. Wśród członków chóru są zarówno studenci kierunku jazz i muzyka estradowa, studenci edukacji artystycznej i realizacji dźwięku oraz mieszkańcy Nysy. Chór ma na swoim koncie liczne występy. Do najbardziej prestiżowych należy występ dla TVP Regionalna w 2013 roku i rok później dla TVP w święta Bożego Narodzenia. Chór oprócz występów w Nysie koncertował także w innych miastach Polski,  m.in. w Tarnowie.

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /NDK_2014/components/com_k2/templates/default/item.php on line 250
Nyski Dom Kultury

Zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty kulturalnej.

 

Inne wpisy z tej kategorii: « Fit maraton Kabaret Neo-nówka »

Warning: Illegal string offset 'style' in /NDK_2014/libraries/joomla/application/module/helper.php on line 200

Warning: Illegal string offset 'style' in /NDK_2014/libraries/joomla/application/module/helper.php on line 209

Warning: A non-numeric value encountered in /NDK_2014/templates/fashionlife/XTC/XTC_library.php on line 351

Copyright © 2023 . All Rights Reserved.