Warning: Illegal string offset 'style' in /NDK_2014/libraries/joomla/application/module/helper.php on line 200

Warning: Illegal string offset 'style' in /NDK_2014/libraries/joomla/application/module/helper.php on line 209

Warning: Illegal string offset 'style' in /NDK_2014/libraries/joomla/application/module/helper.php on line 200

Warning: Illegal string offset 'style' in /NDK_2014/libraries/joomla/application/module/helper.php on line 209

Warning: A non-numeric value encountered in /NDK_2014/templates/fashionlife/XTC/XTC_library.php on line 351

Warning: A non-numeric value encountered in /NDK_2014/templates/fashionlife/XTC/XTC_library.php on line 351

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /NDK_2014/libraries/joomla/application/application.php on line 481

Warning: Declaration of K2ControllerItem::display() should be compatible with JController::display($cachable = false, $urlparams = false) in /NDK_2014/components/com_k2/controllers/item.php on line 18

Warning: Declaration of TableK2Category::load($oid = NULL) should be compatible with JTable::load($keys = NULL, $reset = true) in /NDK_2014/administrator/components/com_k2/tables/k2category.php on line 36

Warning: Declaration of JParameter::loadSetupFile($path) should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /NDK_2014/libraries/joomla/html/parameter.php on line 388

Warning: Creating default object from empty value in /NDK_2014/components/com_k2/models/item.php on line 534

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /NDK_2014/components/com_k2/models/item.php on line 612

Warning: Creating default object from empty value in /NDK_2014/components/com_k2/models/item.php on line 534

Warning: Creating default object from empty value in /NDK_2014/components/com_k2/models/item.php on line 534

Warning: Creating default object from empty value in /NDK_2014/components/com_k2/models/item.php on line 534

Warning: Creating default object from empty value in /NDK_2014/components/com_k2/models/item.php on line 534

Warning: Creating default object from empty value in /NDK_2014/components/com_k2/models/item.php on line 534
Friday, 19 May 2017 15:30

Dni Nysy 2017

Autor 

Trzy dni i trzy noce minęły pod znakiem dobrej zabawy i muzyki. 24 święto miasta zakończył koncert Michała Szpaka i pokaz laserów.

Dwie sceny na Stadionie i koncert w Bazylice Mniejszej pw. św. Jakuba i Agnieszki, prawie 23 zespołów  i trzy dni dobrej zabawy - w Nysie zakończyły się obchody święta miasta.

Piątek -  po godzinie 9.00 rozegrano Turniej Tenisa Ziemnego dla dzieci i młodzieży  na kortach przy ul. Kraszewskiego. Godzinę później zabawa w duchu sportowym przeniosła się również w inne miejsca. Ulica Krzywoustego ponownie na dwa dnia zmieniła w kolorowe wesołe miasteczko a wszystko za sprawą animatorów kultury z Nysy, którzy przygotowali dla dzieciaków moc atrakcji i aktywną zabawę.

A na Stadionie Miejskim zabawa zaczęła się od godz. 17:00 na scenie głównej.

Białoruski Teatr Muzyczny Rada z Grodna grupa zaprezentował dwa programy artystyczne  „Kozaki” i " Gine Roma", na który składają się pełne pasji pieśni i tańce odwołujące się do kozackich tradycji Białorusi, Rosji i Ukrainy. Po występie nastąpiło uroczyste przekazanie kluczy do  bram miasta. Po ceremonii otwarcia na scene wszedł doskonale wszystkim znany, krakowski artysta Marcin Daniec. Jeden z najpopularniejszych, polskich kabareciarzy, rozbawił nysian do łez komentując bieżące sprawy społeczne i polityczne. Jego żarty wywoływały salwy śmiechu i gromkie brawa. Chętnie wciągał publiczność w zabawne dialogi i wchodził w interakcję z widzami. Podczas występu artysta wcielił się w dobrze wszystkim znane role - Górala, Marcinka i Pana Ignacego. Satyrykowi towarzyszyli wokaliści Anna Piechurska i Paweł Ekert - laureaci programu "Szansa na sukces". Na koniec pierwszego dnia Dni Nysy 2017 wystąpił energetyczny zespół Lachersi

W sobotnie przedpołudnie odbyły się zawody żeglarskie na jeziorze nyskim, na rynku turniej koszykarski, a na hali przy Głuchołaskiej  finał siatkarskiej ligi amatorskiej. przy ulicy Krzywoustego. przy ulicy Krzywoustego. Przy ulicy Krzywoustego na najmłodszych czekało mobilne miasteczko i animatorzy. Popołudniu na małej scenie Stadiony Miejskiego wystąpiły chóry; Czerwony Goździk i Relaks, utalentowana młodzież z PSM w Nysie Romana Gila i Nyskiego Studia Piosenki Dariusz Orłowskiego. A na głównej scenie: BLACK HAWKS,  MARESOVA-YASINSKI-VASICEK, HORYZONT, SZTYWNY PAL AZJI i COMA.

 

Niedziela - ostatni dzień wspólnego świętowania Dni Nysy 2017 - to piknik motoryzacyjny, Rajd Trytona, zawody wędkarskie. W Bazylice pw. św. Agnieszki i Jakuba odbył się niepowtarzalny koncert zespołu akordeonowego Motion Trio.  Na małej scenie wystąpiły przedszkolaki, czeski zespół folklorystyczny, oraz Be Yourself , Harmonia w Chaosie. Na scenie głównej zagrali :  Siggy Davis, Happy Sad, Michał Szpak. Na zakończenie odbył się pokaz laserowy.

 

Dni Nysy 2017 wsparli: 

 

 

Dni Nysy 2017

19-21.05.2017 /  Stadion Miejski przy ul. Kraszewskiego / wstęp wolny

Zapraszamy do udziału w XXIV obchodach Dni Nysy. W tym roku święto miasta zaplanowano w dniach 19-21 maja. Imprezy główne i towarzyszące odbędą się  na Stadionie Miejskim przy ulicy Kraszewskiego 2 oraz w Bazylice Mniejszej pw. św. Jakuba i Agnieszki.

W piątek 19 maja publiczność rozgrzeje białoruski Teatr Muzyczny RADA programem kozackim i cygańskim , następnie wystąpi znany polski satyryk - Marcin Daniec, na zakończenie wieczoru zagra zespół LACHERSI.

W sobotę - drugiego dnia  zabawy - zagra zespół Horyzont . Wieczorem zaprezentuje się rockowy zespół Sztywny Pal Azji oraz kultowa grupa  Coma.

Trzeciego dnia usłyszymy m.in. zespoły Siggi Davis, Happysad, gwiazdą wieczoru będzie Michał Szpak. Uroczysty wieczór uwieńczy pokaz fire show. Tradycyjnie nie zabraknie szeregu imprez towarzyszących, w tym imprez dla dzieci i młodzieży.

Na głównej scenie konkursy dla publiczności z nagrodami.

Fantastyczną propozycją dla melomanów i sympatyków akordeonu, będzie w niedzielę 21 maja o 19:30 w katedrze koncert światowej sławy Motion Trio !

PIĄTEK 19.05

18:00 - KAZAKI- program ludowy nawiązujący do muzyki kozackiej - TEATR MUZYCZNY RADA

19:00 - GINE ROMA- program romski - TEATR MUZYCZNY RADA

20:00 - MARCIN DANIEC

21:30 - LACHERSI

SOBOTA 20.05

18:00 -  MARESOVA-YASINSKI-VASICEK

19:00 -  HORYZONT

20:00 -  SZTYWNY PAL AZJI

21:30 -  COMA

NIEDZIELA 21.05

18:00 - SIGGY DAVIS

20:00 - HAPPYSAD

21:30 - MICHAŁ SZPAK

19:30 - Bazylika Mniejsza pw. św. Jakuba i Agnieszki - MOTION TRIO

ZAPRASZAMY!!!

W TYM ROKU WSPIERAJĄ  NAS:

 

 

Zobacz w powiększeniu: 

 

 

 

Teatr Muzyczny Rada

TEATR MUZYCZNY RADA Z BIAŁORUSI ZESPÓŁ DZIAŁA OD WIELU LAT W TEATRZE W GRODNIE NA BIAŁORUSI. KONCERTOWAŁ W CAŁEJ EUROPIE. ICH WYSTĘPY TO BARWNE WIDOWISKO MUZYCZNE NACECHOWANE ZNAKOMITĄ CHOREOGRAFIĄ I EKSPRESJĄ ARTYSTYCZNĄ.

  

Marcin Daniec

 

MARCIN DANIEC JEST JEDNYM Z NAJPOPULARNIEJSZYCH SATYRYKÓW W HISTORII POLSKIEGO KABARETU. OD LAT ŚWIĘCI TRIUMFY NA SCENACH W POLSCE I ZA GRANICĄ. FENOMEN MARCINA DAŃCA WIĄŻE SIĘ Z JEGO ZNAKOMITYM KONTAKTEM Z PUBLICZNOŚCIĄ, KTÓREJ REAKCJE STAJĄ SIĘ CZĘŚCIĄ PROGRAMU. MARCIN DANIEC JEST ZNANĄ POSTACIĄ TELEWIZYJNĄ, AUTOREM I GŁÓWNYM WYKONAWCĄ PROGRAMÓW: "MEETING KABARETOWY" ORAZ "MARZENIA MARCINA DAŃCA". PROWADZIŁ RÓWNIEŻ LUBIANY PRZEZ PUBLICZNOŚĆ "HIT DEKADY" ORAZ "EURO SHOW" W TVP2. WYRAZEM SYMPATII PUBLICZNOŚCI DLA MARCINA DAŃCA SĄ LICZNE NAGRODY. PIERWSZYM CENNYM WYRÓŻNIENIEM BYŁA OTRZYMANA W 1993R. "KAROLINKA" ZA DEBIUT NA FESTIWALU POLSKIEJ PIOSENKI W OPOLU. NASTĘPNIE NAGRODA TYGODNIKA "WPROST" UZNAJĄCA MARCINA DAŃCA ZA JEDNEGO Z DWUDZIESTU "KREATORÓW RZECZYWISTOŚCI". MARCIN DANIEC POSIADA TAKŻE 4 TELEKAMERY (W TYM ZŁOTA TELEKAMERA) ORAZ 5 "BŁĘKITNYCH MELONIKÓW CHARLIEGO" PRZYZNANYCH PRZEZ PUBLICZNOŚĆ PODCZAS FESTIWALU DOBREGO HUMORU W GDAŃSKU. MARCIN DANIEC W 2003 ROKU ZOSTAŁ UZNANY "SATYRYKIEM WSZECHCZASÓW".

 

 

 

Lachersi

ZESPÓŁ LACHERSI – POWSTAŁ W CZERWCU 2012 ROKU. TOMEK JAROSZ ORAZ MACIEK NIEĆ, RODOWICI MIESZKAŃCY ZIEMI SĄDECKIEJ, POSTANOWILI STWORZYĆ ZESPÓŁ KTÓRY BĘDZIE PROMOWAŁ MUZYKĘ LACHÓW SĄDECKICH, LIMANOWSKICH I SZCZYRZYCKICH NA DALSZE REGIONY POLSKI A Z CZASEM WŚRÓD POLONII ZAMIESZKAŁEJ ZAGRANICĄ. LACHERSI, BO TAKĄ NAZWĘ WYBRALI DLA SIEBIE, GRAJĄ TRADYCYJNE MELODIE LACHOWSKIE OZDOBIONE BARWNYMI DŹWIĘKAMI TRĄBKI I KLARNETU WE WSPÓŁCZEŚNIE BRZMIĄCYCH ARANŻACJACH. UTWORY TE MAJĄ OCZYWIŚCIE ORYGINALNE TEKSTY ŚPIEWANE GWARĄ LACHOWSKĄ. GŁÓWNYM CELEM ZESPOŁU JEST PROPAGOWANIE MUZYKI LACHOWSKIEJ, GDYŻ LACHY TO BARDZO DUŻA GRUPA ETNOGRAFICZNA O BOGATYCH TRADYCJACH LUDOWYCH, BARWNYCH STROJACH I PRZEDE WSZYSTKIM PIĘKNEJ MUZYCE REGIONALNEJ. LACHERSI TO TAKŻE INICJATYWA REAKTYWOWANIA MUZYKI, KTÓRĄ NASI PRZODKOWIE GRALI, ŚPIEWALI, TAŃCZYLI, KTÓRA BYŁA W KAŻDYM DOMU, NUCONO JĄ POD NOSEM, A DZIŚ DAJĄCĄ WCIĄŻ MNÓSTWO RADOŚCI TYM, KTÓRZY MAJĄ OKAZJE Z NIĄ OBCOWAĆ.

 

Horyzont

 

ZESPÓŁ  ISTNIEJE OD 2009 ROKU. W SWOIM DOTYCHCZASOWYM DOROBKU POSIADA WYDANĄ W KWIETNIU 2013 ROKU DEBIUTANCKĄ PŁYTĘ „POCHŁANIA MNIE”, NATOMIAST SINGIEL „OGIEŃ” PROMUJĄCY DRUGI ALBUM ZESPOŁU UZYSKAŁ STATUS NAJLEPSZEJ PIOSENKI ROCK 2015.

 

 

SZTYWNY PAL AZJI

POLSKI ZESPÓŁ ROCKOWY, KTÓRY NAJWIĘKSZĄ POPULARNOŚĆ ZYSKAŁ W DRUGIEJ POŁOWIE LAT 80. I PIERWSZEJ POŁOWIE LAT 90. W 2014 ROKU NAJWIĘKSZY PRZEBÓJ ZESPOŁU – "WIEŻA RADOŚCI, WIEŻA SAMOTNOŚCI" UZYSKAŁ PIERWSZE MIEJSCE W POLSKIM TOPIE WSZECH CZASÓW RADIOWEJ TRÓJKI[3]. DZIEŃ PÓŹNIEJ NA ANTENIE POLSKIEGO RADIA JAREK KISIŃSKI ZAPOWIEDZIAŁ TRASĘ KONCERTOWĄ "PIERWSZY SKŁAD GRA PIERWSZĄ PŁYTĘ EUROPA I AZJA”. W LIPCU UKAZAŁ SIĘ SINGIEL PROMUJĄCY TRASĘ POD TYTUŁEM "NA MOIM STRYCHU”. UTWÓR TEN ZAŚPIEWAŁ LESZEK NOWAK. W MARCU 2015 ROKU GRUPA WYDAŁA KOLEJNY NOWY UTWÓR ZAŚPIEWANY RÓWNIEŻ PRZEZ LESZKA NOWAKA, ZATYTUŁOWANY "PIĘKNA DEKADA SAMOBÓJCÓW".

 

 

COMA

POLSKI ZESPÓŁ ROCKOWY ZAŁOŻONY W CZERWCU 1998 ROKU W ŁODZI. MUZYKA GRUPY INSPIROWANA JEST DOKONANIAMI TAKICH ZESPOŁÓW JAK ILLUSION, PEARL JAM CZY LED ZEPPELIN.

>>> oficjalna strona zespołu

 

SIGGY DAVIS

SIGGY DAVIS TO NIEZWYKLE CHARYZMATYCZNA, OBDARZONA PRZEPIĘKNYM GŁOSEM WOKALISTKA POCHODZĄCA Z NOWEGO JORKU. STUDIOWAŁA ŚPIEW M.IN. U JANE COPELAND STEVENS Z METROPOLITAN OPERA A TAKŻE AKTORSTWO NA YALE UNIVERSITY W STANACH ZJEDNOCZONYCH. PRZEZ LATA WYSTĘPOWAŁA NA DESKACH TEATRÓW NA BRODWAY’U (MUSICALE: 'NUNSENSE', 'HAIR', 'BUTTERFINGER'S ANGEL', 'THE LIFE'), GRAŁA TAKŻE W FILMACH SPIKE'A LEE ORAZ BRIANA DE PALMY.

 

HAPPYSAD

ZESPÓŁ ZOSTAŁ ZAŁOŻONY W 2001 ROKU W SKARŻYSKU-KAMIENNEJ PRZEZ MUZYKÓW, KTÓRZY JUŻ WCZEŚNIEJ GRALI RAZEM. OD 1995 ROKU POD NAZWĄ HCKF (HARD CORE’OWE KÓŁKO FILOZOFICZNE), A OD ROKU 1997 ZESPÓŁ ZOSTAŁ PRZEMIANOWANY NA HAPPY SAD GENERATION. NAZWA HAPPYSAD UFORMOWAŁA SIĘ DOPIERO W 2002 ROKU, KIEDY TO WYBRANE ZOSTAŁO TAKŻE LOGO GRUPY I NAGRANE ZOSTAŁO PIERWSZE DEMO Z MATERIAŁEM, KTÓRY PÓŹNIEJ ZNALAZŁ SIĘ NA PŁYCIE WSZYSTKO JEDNO.

 

Michał Szpak

MICHAŁ SZPAK – POLSKI PIOSENKARZ WYKONUJĄCY MUZYKĘ Z POGRANICZA POPU I ROCKA. ZDOBYWCA DRUGIEGO MIEJSCA W PROGRAMIE TALENT SHOW X-FACTOR W TVN. LAUREAT NAGRODY SUPER PREMIERY NA 52. KRAJOWYM FESTIWALU PIOSENKI POLSKIEJ W OPOLU W 2015 ROKU.

 >>> oficjalna strona artysty

 

 

 MOTION TRIO

TRIO AKORDEONOWE ZAŁOŻONE W 1996 ROKU PRZEZ JANUSZA WOJTAROWICZA - LEADERA I AUTORA WIĘKSZOŚCI KOMPOZYCJI. EWENEMENT NA EUROPEJSKIM I ŚWIATOWYM RYNKU MUZYCZNYM. JANUSZ WOJTAROWICZ, PAWEŁ BARANEK I MARCIN GAŁAŻYN TO œŚWIATOWEJ KLASY AKORDEONIŚCI. WYKORZYSTUJĄC W SWEJ TWÓRCZOŚCI WSZELKIE ZALETY AKORDEONU, ODKRYWAJĄ WCIĄŻ NOWE MOŻLIWOŚCI TEGO INSTRUMENTU, ZMIENIAJĄC JEGO OBLICZE. ICH KONCERTY TO MUZYCZNE SPEKTAKLE ZAWIERAJĄCE AKCJĘ I DRAMATURGIĘ.

Są laureatami wielu prestiżowych nagród m. innymi :

- Grand Prix IV Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej im. Krzysztofa Pendereckiego w 2000r.
- Deutsche Shallplatten Kritik
- Grand Prix Polskiego Przemysłu Muzycznego (Płyta "Pictures from The Street")
- Best Polish Recording 2000 (Płyta "Pictures from The Street")
- Najlepszy debiut roku 2000 w Polsce (Jazzi Magazine)
- "Gus Viseur" w kategorii "Muzyczne Odkrycie Roku" we Francji (2005)
- "Kobaltowa Muza" - Nagroda Fundacji "Inne Brzmienia" (2009)
- Najlepsza Płyta Roku w kategorii "Muzyka Klasyczna" wg. HI-FI I MUZYKA - magazynu audiofila i melomana "CHOPIN" (2010)
- "Honoris Gratia" muzycy zostali uhonorowani przez Prezydenta Miasta Krakowa w dowód uznania za zasługi dla Krakowa i jego mieszkańców (2011)
-"Mateusze 2013” - Muzyczna Nagroda Programu 3 Polskiego Radia dla Motion Trio i L.U.C za mistrzowskie połączenie dwóch muzycznych światów, które zaowocowało dwoma albumami "NIC SIĘ NIE STAŁO" i "CITY OF HARMONY"
- "Najlepsza Muzyka Filmowa" - 41 Festiwal Filmowy w Gdyni, dla Janusza Wojtarowicza i Motion Trio w skadzie; Janusz Wojtarowicz, Paweł Baranek, Marcin Gałażyn za muzykę do filmu SZCZĘŚCIE ŚWIATA w reż. Michała Rosy

 

 

 

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

19 maja (piątek)

9:00  Korty tenisowe na Stadionie Miejskim, ul. Kraszewskiego

Turniej tenisa ziemnego dla dzieci i młodzieży z okazji „Dni Nysy 2017”

10:00 Rynek 

Międzynarodowe Biegi Sztafetowe z okazji „Dni Nysy 2017”

10:00 Gimnazjum nr 1

Turniej Piłki Siatkowej Kobiet

13:30 – Rynek

XIX Otwarty Turniej Koszykówki Ulicznej Streetball Dni Nysy 2017

– kategoria I  Dziewczęta szkoły podstawowe

 – kategoria II Chłopcy szkoły podstawowe

 – kategoria III Dziewczęta szkoły gimnazjalne

 – kategoria IV Chłopcy szkoły gimnazjalne

 – kategoria V Open Mix                                                         

Zgłoszenia drużyn do dnia 19 maja pod numer tel. 602 326 401 (decyduje kolejność zgłoszeń)

 15:30  Strzelnica sportowa przy ul. Poniatowskiego 3

Otwarte Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza Nysy z okazji „Dni Nysy 2017”

w godz. 11:00 – 18:00 ul. Krzywoustego

zabawy dla dzieci, malowanie twarzy, postacie z bajek, mobilny plac zabaw oraz wiele, wiele atrakcji dla dzieci 

17.00 Muzeum Powiatowe w Nysie ul. Biskupa Jarosława

Uroczysta sesja Rady Miejskiej w Nysie

19:50 Stadiom Miejskie

Uroczyste przekazanie przez Burmistrza Nysy klucza do bram miasta dzieciom

 

20 maja (sobota)

10:00 Świetlica ul. Moniuszki 5

Turniej Warcabowy z okazji Dni Nysy 2017” 

10:00  Jezioro Nyskie, Przystań Klubu Żeglarskiego w Głębinowie

Ogólnopolskie Regaty Żeglarskie o Puchar Nysy

12:30  Hala Sportowa, ul. Głuchołaska

XXIV Finał Rozgrywek Ligi Amatorskiej Siatkówki im. J. Pudo w Nysie  

10:00 – Rynek

XIX Otwarty Turniej Koszykówki Ulicznej Streetball Dni Nysy 2017

– kategoria VI Chłopcy szkoły ponadgimnazjalne

 – kategoria VII Dziewczęta szkoły ponadgimnazjalne i seniorki

 – kategoria VIII Open

Zgłoszenia drużyn do dnia 19 maja pod numer tel. 602 326 401 (decyduje kolejność zgłoszeń)

w godz. 11:00 – 18:00 ul. Krzywoustego

zabawy dla dzieci, malowanie twarzy, postacie z bajek, mobilny plac zabaw oraz wiele, wiele atrakcji dla dzieci 

21 maja (niedziela)

 7:00 Brzeg rzeki Nysy Kłodzkiej zejście od ul. Wyspiańskiego

Zawody wędkarskie o „Puchar Burmistrza Nysy” 

9:00 Boisko sportowe w Niwnicy

Turniej Piłkarski Oldbojów z okazji Dni Nysy o Puchar Burmistrza Nysy

10:00 Rynek

„Rajd Trytona” – start

Od 10:00 Teren FSD

Piknik Motoryzacyjny zakończenie „Rajdu Trytona”

11:00  Jezioro Nyskie, Przystań Klubu Żeglarskiego w Głębinowie

Ogólnopolskie Regaty Żeglarskie o Puchar Nysy

12:00 Kościół pw. św. Jakuba i św. Agnieszki 

Msza Święta w intencji mieszkańców Gminy Nysa

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /NDK_2014/components/com_k2/templates/default/item.php on line 250
liczba wyswietlen 26136 times
Nyski Dom Kultury

Zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty kulturalnej.

 

Inne wpisy z tej kategorii: « "Inspiracje Weselem" Recitale »

Warning: Illegal string offset 'style' in /NDK_2014/libraries/joomla/application/module/helper.php on line 200

Warning: Illegal string offset 'style' in /NDK_2014/libraries/joomla/application/module/helper.php on line 209

Warning: A non-numeric value encountered in /NDK_2014/templates/fashionlife/XTC/XTC_library.php on line 351

Copyright © 2024 . All Rights Reserved.