Warning: Illegal string offset 'style' in /NDK_2014/libraries/joomla/application/module/helper.php on line 200

Warning: Illegal string offset 'style' in /NDK_2014/libraries/joomla/application/module/helper.php on line 209

Warning: Illegal string offset 'style' in /NDK_2014/libraries/joomla/application/module/helper.php on line 200

Warning: Illegal string offset 'style' in /NDK_2014/libraries/joomla/application/module/helper.php on line 209

Warning: Illegal string offset 'style' in /NDK_2014/libraries/joomla/application/module/helper.php on line 200

Warning: Illegal string offset 'style' in /NDK_2014/libraries/joomla/application/module/helper.php on line 209

Warning: A non-numeric value encountered in /NDK_2014/templates/fashionlife/XTC/XTC_library.php on line 351

Warning: A non-numeric value encountered in /NDK_2014/templates/fashionlife/XTC/XTC_library.php on line 351

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /NDK_2014/libraries/joomla/application/application.php on line 481

Warning: Declaration of K2ControllerItem::display() should be compatible with JController::display($cachable = false, $urlparams = false) in /NDK_2014/components/com_k2/controllers/item.php on line 18

Warning: Declaration of TableK2Category::load($oid = NULL) should be compatible with JTable::load($keys = NULL, $reset = true) in /NDK_2014/administrator/components/com_k2/tables/k2category.php on line 36

Warning: Declaration of JParameter::loadSetupFile($path) should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /NDK_2014/libraries/joomla/html/parameter.php on line 388

Warning: Creating default object from empty value in /NDK_2014/components/com_k2/models/item.php on line 534

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /NDK_2014/components/com_k2/models/item.php on line 612

Warning: Creating default object from empty value in /NDK_2014/components/com_k2/models/item.php on line 534

Warning: Creating default object from empty value in /NDK_2014/components/com_k2/models/item.php on line 534
Tuesday, 30 October 2012 11:35

Wybory Miss 50+

Autor 

Wybory polsko-czeskiej Miss 50+ to wydarzenie, o którym w Polsce bardzo głośno od pierwszej edycji konkursu przełamującego stereotypy.

Finał wyborów Miss 50+ 2014 

Tegoroczne wybory Miss 50+ znów pokazały wielki potencjał mieszkanek pogranicza. Tańczą, śpiewają, rozwijają firmy i pasje, marzą o locie balonem i o skatesurfingu. Panie po 50-tce to nasz prawdziwy skarb.

5 kwietnia sala widowiskowa Nyskiego Domu Kultury wypelniła się do ostatniego miejsca. Wśród gości dominowały rodziny i przyjaciele kandydatek, jak i miłośnicy dobrej zabawy - bo w Miss 50+ chodzi głównie o zabawę i przełamywanie wciąż niekorzystnego dla kobiet po 50-tce stereotypu. Wyłonione w castingu kandydatki zaprezentowały umiejętności taneczne, a kilkuminutowe filmy pokazały ich niegasnący zapał do życia i nauki nowych rzeczy. Strzelanie z karabinka sportowego, renowacja antyków, wytwarzanie i promocja produktów regionalnych? - dla nich to pestka. To tylko kilka z zajęć, które szczelnie wypełniają ich codzienny harmonogram. A pamiętajmy o tym, że na pierwszym miejscu dla naszych "misek" zawsze jest rodzina. Do tego mówią, źe na emeryturze w ogóle nie mają wolnego czasu. Tylko pozazdrościć.

Podczas drugiej edycji jedną z nowości było wręczenie nagrody przyznanej przez publiczność. W wyniku kilkutygodniowego głosowania drogą mailową, Miss Internetu wybrana została Iva Krajcikova z Czech, która zdobyła ponad 38% wszystkich oddanych głosów. Gratulujemy Ivie, a Wam dziękujemy za wszystkie oddane głosy.

 

 

zdjęcia z finału - Jakub Kobyliński 


Przygotowania do finału Miss 50+

5 kwietnia po raz drugi przeżyjemy wspólnie z kandydatkami do wyborów Miss 50+ momenty wzruszenia. Nie wiemy, kto wygra w poszczególnych kategoriach, ale wiemy na pewno, że będzie to wspaniała zabawa.

Próby z wyłonionymi w castingu kandydatkami ruszyły już pod koniec stycznia br. Przed naszymi "miskami" szlifowanie formy tanecznej, walka z tremą sceniczną oraz te bardziej przyjemne aspekty naszych wyborów - sesja zdjęciowa oraz wizyty u fryzjera i stylistów. Efekt pracy ze specjalistami będziecie mogli zobaczyć na żywo już 5 kwietnia. Przed wyjściem kandydatek na scenę zaprezentujemy materiał video, w którym Panie opowiedzą o swoich pasjach i zainteresowaniach.  

Partnerzy i sponsorzy imprezy:

 


 Casting do wyborów Miss 50+ 2014

Ubiegłoroczne wybory miss 50+ w Nyskim Domu Kultury wywołały w Polsce sporo dyskusji i pozytywnych emocji. Czas na powtórkę. Już 23 stycznia o godzinie 17.00 odbędzie się casting do II edycji wyborów Miss 50+.

Serdecznie zapraszamy do udziału w castingu Panie powyżej 50-tego roku życia. Wszystkim uczestniczkom zapewniamy profesjonalną stylizację. 

Lista zakwalifikowanych kandydatek:  

   1. Kazimiera Płaskonka
   2. Halina Derbacz
   3. Marzanna Mazur
   4. Urszula Nykiel
   5. Jadwiga Ryś
   6. Krystyna Sosnowska
   7. Helena Adamczyk – Celów
   8. Laura Ścieżka
   9. Iva Krajcikowa
   10. Olga Stalmahova 

 

 

 


 

Miss 50+ 2013 FINAŁ

Długie przygotowania, przełamywanie własnych słabości i wreszcie upragniony finał. 23 marca poznaliśmy finalistki konkursu Miss 50+.

O tym, że będzie to wyjątkowa impreza na pograniczu polsko-czeskim wiedzieliśmy od początku składania projektu. Obawy były jedynie o frekwencje wśród samych kandydatek na miss 50+, ale szybko się okazało, że panie w kwiecie wieku wykazały się odwagą i licznie stawiły się na castingi. Przygotowania do finału trwały dwa miesiące, ale warto było. Pod okiem choreografa, wizażysty, krawcowej, czy fotografa – finalistki przygotowały się perfekcyjnie do występu. Każda z nich nagrała materiał video, prezentując w pigułce swoje życie, hobby i pomysły na aktywne życie. Pokazały, że emerytura nie oznacza końca aktywnego życia, to może być początek nowej przygody, nowego rozdziału ich życia, gdzie znajdą więcej czasu na samorealizację. Mamy nadzieję, że „Finał Miss 50+” przełamał stereotypy wiekowe.

Sukces projektu „Miss 50+” zainspirował nas do stworzenia wystawy fotografii, dokumentującej przebieg poszczególnych etapów oraz samego finału. Wystawa zostanie udostępniona w galerii Bastionu św. Jadwigi w dniu 27 marca i potrwa do 7 kwietnia 2013.  Zapraszamy do zwiedzania wszystkich turystów i mieszkańców naszego regionu!

 


 

Miss 50+ 2013 - Przygotowania do finału

23 marca o 17.00 zapraszamy na finał wyborów „Miss 50+”. Eliminacje przebrnęło 12 pań z Polski i Czech, które powalczą o wyróżnienia w kilku kategoriach. O charakteryzacje zadba zespół profesjonalistów.

Zakończony w styczniu br. casting spełnił oczekiwania organizatorów. Duże zaintersowanie pań i cudowne chwile na przesłuchaniach kandydatek pozwalają nam wierzyć, że finał będzie naprawdę udaną imprezą. Na kandydatki czekaj atrakcyjne nagrody i pamiątkowe upominki.


 

Miss 50+ 2013 CASTING 

28 stycznia zapraszamy panie powyżej 50-tego roku życia na casting do konkursu „Miss 50+”. W tym konkursie nie ma przegranych, wszystkie panie wygrywają. Spełnij swoje marzenia.

Współpracujący z nami specjaliści zajmą się stylizacją. Kto wie, może drogie panie coś Was zainspiruje do trwałych zmian? Spośród uczestniczek castingu wybranych zostanie kilka kobiet, które wezmą udział w imprezie „Polsko-czeska miss 50+” w marcu 2013 r. 

Relacja video z castingu

  


Impreza „polsko-czeska miss 50+” odbędzie się w marcu 2013, ale już teraz rozpoczynamy przygotowania. Jeżeli chcemy, aby to było barwne i eleganckie wydarzenie, to musimy mieć najlepszego choreografa, wizażystę, krawcową, fotografa, dyrektora artystycznego itd. No i musimy znaleźć najlepsze kandydatki – pięć pań z polski i tyleż z sąsiednich Czech.

Wymagania - ciekawa osobowość, prezencja, zdolności estradowe. Uroda jest równie ważna, chociaż powszechnie wiadomo, że nie ma brzydkich kobiet, bowiem w dobrym salonie piękności z każdej kobiety można uczynić gwiazdę. Liczymy, że uda nam się stworzyć piękne wydarzenie, bardzo eleganckie, gdzie będą pokazy tańca towarzyskiego, panowie w czarnych frakach, poezja śpiewana, gustowne stroje, taki mały kulturalny chef d'oeu’vre. Nie było by w tej imprezie niczego nadzwyczajnego, gdyby nie to, że wszystkie „miski” muszą mieć co najmniej 50 lat, czyli przynależą do takiej grupy wiekowej, która w naszym bynajmniej kraju,  jednoznacznie kojarzy ze starością, słabością, jednym słowem, do grupy senioralnej.

Jesteśmy starzejącym się społeczeństwem. To właśnie seniorzy, i to już wkrótce, stanowić będą największą grupę społeczną. Co więc oznacza „senior”? Według zaszeregowań wiekowych stosowanych np. przez programy edukacyjne, jest to osoba, która ukończyła 50 lat. W jednym z naszych „NDK-owskich” senioralnych chórów występuje 46-letnia seniorka. W czasach Balzakowskich do kobiet dojrzałych zaliczano kobiety po trzydziestce (to właśnie Balzac w swoich powieściach, zmieniając dotychczasową literacką modę, zaczął portretować kobiety dojrzałe - stąd popularne pojęcie kobiety w wieku balzakowskim). W naszych czasach kobieta trzydziestoletnia nierzadko dopiero rozważa zamążpójście i urodzenie dziecka, a na zaliczenie do grupy „dojrzałych” musi poczekać jakieś dziesięć - dwadzieścia lat.

Niemniej jednak, nawet owa dojrzałość nie oznacza starości czy bierności społecznej czy zawodowej. Kobieta pięćdziesięcioletnia jest osobą, którą ma przed sobą  jeszcze co najmniej 17 lat pracy zanim osiągnie wiek emerytalny, więc zakłada się a priori, iż jest to osoba wydajna oraz sprawna umysłowo i fizycznie. To dlaczego się nie zakłada, że jest również atrakcyjna fizycznie? Dlaczego w naszej świadomości tak głęboko jest zakorzeniony stereotyp siwej starszej pani opiekującej się wnukami, oglądającej prymitywne seriale i spędzającej ogrom czasu w gabinetach lekarskich i kościołach?

Chyba już czas na zmianę. Przecież to właśnie starsze kobiety często są kobietami sukcesu, prowadzą własne firmy, podróżują, rozwijają się, no i pięknie wyglądają, bo chcą i potrafią o siebie zadbać. Jakoś tak „na zachodzie”, a nawet po czeskiej stronie wygląda to lepiej niż u nas. W przygranicznej wsi Mikulowice, czy w malutkim  Jeseniku, infrastruktura społeczna na rzecz edukacji i aktywności osób starszych jest nieporównywalnie lepsza niż w Nysie. Wyremontowane i doposażone sale, centra społeczne, zresztą sama mnogość instytucji i szeroki zakresie ich działalności wskazuje na wyraźną poprawę jakości i poziomu życia osób starszych. Wiele takich pozytywnych zmian miało swój początek w ostatnich miesiącach w naszym mieście – chociażby aktywnie działający polsko-czeski Dom Dwóch Kultur. Mam nadzieję, że „Polsko-czeska Miss 50+” będzie nie tylko pięknym widowiskiem, lecz wydarzeniem aktywizującym  i przełamującym stereotypy wiekowe.

Janina Janik


Zobacz relację z imprezy

Making off

 

Dziękujemy za wsparcie wszystkim, którzy przyczynili się do powstania imprezy.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. PRZEKRACZAMY GRANICE.

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /NDK_2014/components/com_k2/templates/default/item.php on line 250
Zmieniano dnia Wednesday, 28 June 2017 06:49
Nyski Dom Kultury

Zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty kulturalnej.

 

Inne wpisy z tej kategorii: « Wybory Miss 50+ Remont NDK »

Warning: Illegal string offset 'style' in /NDK_2014/libraries/joomla/application/module/helper.php on line 200

Warning: Illegal string offset 'style' in /NDK_2014/libraries/joomla/application/module/helper.php on line 209

Warning: A non-numeric value encountered in /NDK_2014/templates/fashionlife/XTC/XTC_library.php on line 351


Warning: Illegal string offset 'style' in /NDK_2014/libraries/joomla/application/module/helper.php on line 200

Warning: Illegal string offset 'style' in /NDK_2014/libraries/joomla/application/module/helper.php on line 209

Warning: Illegal string offset 'style' in /NDK_2014/libraries/joomla/application/module/helper.php on line 200

Warning: Illegal string offset 'style' in /NDK_2014/libraries/joomla/application/module/helper.php on line 209

Warning: Illegal string offset 'style' in /NDK_2014/libraries/joomla/application/module/helper.php on line 200

Warning: Illegal string offset 'style' in /NDK_2014/libraries/joomla/application/module/helper.php on line 209

Warning: Illegal string offset 'style' in /NDK_2014/libraries/joomla/application/module/helper.php on line 200

Warning: Illegal string offset 'style' in /NDK_2014/libraries/joomla/application/module/helper.php on line 209

Warning: A non-numeric value encountered in /NDK_2014/templates/fashionlife/XTC/XTC_library.php on line 351

Warning: A non-numeric value encountered in /NDK_2014/templates/fashionlife/XTC/XTC_library.php on line 351

Warning: A non-numeric value encountered in /NDK_2014/templates/fashionlife/XTC/XTC_library.php on line 351

Warning: A non-numeric value encountered in /NDK_2014/templates/fashionlife/XTC/XTC_library.php on line 351

Mapa Strony


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /NDK_2014/modules/mod_menu/helper.php on line 85

Wynajem Sal

NDK Poleca

Newsletter

Kultura w Nysie


Zapisz się już dzisiaj!!

Copyright © 2024 . All Rights Reserved.